V každom z nás sa skrýva obrovský potenciál. Treba ho len odkryť a aktivovať!
Príbehy a zamyslenia
Inšpiratívne príbehy a zamyslenia
  •  
  • © 2017-2021 Slávka Strešňáková 0

Inšpiratívne príbehy a zamyslenia

Manželská zmena

Prišla za mnou staršia žena. S manželom boli spolu viac ako 30 rokov. Boli ako ohenň a voda. Muž bol pokojný introvert. Pani bola extrovert, príliš veľa rozprávala a chcela o všetkom rozhodovať. O tom, čo a kedy má byť spravené a ako to treba urobiť, aby to bolo "dobré". Muž sa s ňou nehádal, nediskutopval, robil veci tak, ako pani povedala. Kedže nebola s jeho štýlom práce spokojná, robila si veci sama. Sťažovala sa mi, že nielen varí a upratuje, ale dokonca chodí aj as autom do servisu. Začínali sa u nej prejavovať aj zdravotné ťažkostii. Chcela, aby sa zmenil. Aby bol aktívnejší, viac pomáhal. Až po zhliadnutí vecí z inej perspektívy si uvedomila veci, ktoré predtým nevidela. Zistila, že tým, aká bola kritická, vyvolávala v manželovi nechuť zúčastňovať sa na spoločnom dianí. Rozhodla sa, že to skúsi inak. Začala menej rozprávať a prejavovať manželovi viac vďačnosti za to, čo pre nich robil. A čo sa stalo? Manželove správanie sa zrazu zmenilo! Začal viac rozprávať, bol viac aktívny. Ich vzťah sa zlepšil! Táto pani je pre mňa statočná. Nie každý dokáže priznať si chybu a pracovať na náprave. Tým, čo to dokážu, potom život prináša nečakané dary.

Nájdenie nového priestoru

Jedna žena bola v ťažkej životnej situácii. Bola to pani po päťdesiatke, ktorá prišla o prácu. V tom čase ešte riešila aj vzťahové problémy a preto bola v tejto situácii sama. Na začiatku sa prišla ku mne skôr vyžalovať, čo a ako ju postretlo. Táto pani bola aktívna a aktívne si hľadala prácu. No všetky pohovory končili rovnako, na jednom sa dokonca s potenciálnym zamestnávateľom aj pochytila. Už proste nevedela, čo a ako má ďalej robiť, ktorou cestou ísť.
Počas koučovacieho rozhovoru sme sa dostali o úroveň hlbšie, kde vysvitlo, že pani je veľmi dominantná a nemá rada, keď jej niekto hovorí, čo má robiť. Bola skôr typ, ktorý chcel rozhodovať a mať veci pod kontrolou a vo svojich rukách. Na základe tohto premýšľania a priestoru, ktorý koučing dokáže poskytnúť, si táto pani sama uvedomila, kadiaľ ísť. V silnom momente pochopila, že na základe toho, aká je, nebude prácu hľadať u iných, ale že si vytvorí pracovnú príležitosť sama. Jej osobné vlastnosti vytvárali dobrý základ pre samopodnikateľa. A na konci koučovacieho rozhovoru si sama stanovila kroky, ktoré urobí, ako začne. V súčasnosti je táto pani živnostníčka v oblasti webdizajnu.